שולמית בכר - דיאטנית קלינית, ליווי להחלמה מבולימיה ואימון לחופש מאכילה רגשית - 5 מזונות מרזים
דיאטנית קלינית.
אימון להחלמה מבולימיה, ולחופש מאכילה רגשית


צלצלי עכשיו
לקביעת פגישת ייעוץ ובדיקת מצבך התזונתי
 054-539-6067
דף הבית >> מאמרים >> 5 מזונות מרזים
 
השימוש במילה " דיאטה" הוא בעל קונוטציה מטעה, שכן לרוב האנשים המילה "דיאטה" מסמלת פרק זמן מוגדר, ארוך או קצר, שמטרתו היא ירידה במשקל אבל ברגע שהמטרה הושגה מסתיימת הדיאטה. 
אולם האמת היא שונה.
האמת היא שהרזיה ושמירה על משקל תקין היא תהליך שנמשך כל החיים ולעולם אינו מסתיים.  מטרת התהליך היא להחזיר את הגוף לאיזון, להבריא את הגוף וליצור מצב של חילוף חומרים תקין.  לכן  במקום לצבור משקל עודף ואז לנסות להיפתר ממנו בדרכים שונות, מומלץ לאכול מאכלים מבריאים, בכמויות הנכונות.  הגוף מסוגל להגיע למשקל האופטימאלי שלו ולשמר אותו לארוך זמן כאשר מזינים אותו נכון.
לא משנה איך מגיעים למשקל האופטימאלי, האתגר האמיתי הוא לשמר ולהישאר במשקל הזה כל הזמן. את זה אפשר להשיג על ידי שילוב של מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה, ערך בריאותי גבוה שגורמים לשובע פיזי ונפשי יחד.
על מנת להישאר חטובים כל מה שצריך לעשות זה בחירה חכמה של אוכל מזין, לשים לב לכמויות ולהישאר פעיל מדי יום!
תפוחים
תפוח הוא מקור טוב לסיבים תזונתיים.  סיבים תזונתיים תורמים למערכת עיכול תקינה, להורדת כולסטרול ויתרון נוסף באכילתם הוא הגברת תחושת השובע ללא תוספת קלוריות.
מחקר שהשווה שתי קבוצות של נשים מצא שקבוצת הנשים שאכלה 3 תפוחים/ 3 אגסים  ליום רזתה יותר מהקבוצה שאכלה 3 עוגיות ליום למרות  ששתי הקבוצות צרכו אותה כמות סיבים .  מסתבר שמזונות לעיסים גורמים לתחושת מלאות יותר ממזונות אחרים.  פעולת הלעיסה כנראה שולחת סימני שובע לגוף/ למוח  שבתמורה מסמלים כאילו שאכלת יותר ממה שאכלת באמת..  כבר לפני מאות שנים גילה לנו  הרמב"ם שיש ללעוס כ 30 לעיסות כל ביס !
שקדים
חופן שקדים הם חטיף נפלא במשך היום.  מחקרים רבים מוכיחים כי אכילת שקדים על בסיס קבוע תורמת לירידה במשקל ושמירה על משקל תקין לאחר הרזיה.
חופן שקדים ( 30 גרם ) מכיל כ 167 קלוריות, ו - 6 גרם חלבון, 3 גרם סיבים תזונתיים, שני רכיבים שתורמים לתחושת שובע.  כמו התפוחים, גם שקדים יש ללעוס זמן רב מה שגורם לתחושת שובע מהירה יותר ולאורך זמן בפחות קלוריות.

סלמון
דגים הם מזון עשיר בחלבון ויחסית דל קלוריות למרות תכולת שומן גבוהה.  השומן שבדג הסלמון הוכח כמעלה תחושת שובע. מחקר מצא שאנשים שאכלו מנת סלמון מספר פעמים בשבוע רזו 2 פאונד ( כמעט קילוגרם ) יותר בהשוואה לאנשים שלא אכלו.
ביצים
היום אנחנו יודעים שחלבון כמו גם סיבים, הוא תורם לתחושת שובע מרשימה.  לכן ביצים הם עוד סוג של מזון שעוזר בתחושת השובע ובשמירה על משקל תקין.  מחקרים מראים שאכילת ביצה בבוקר גורמת לתחושת שובע במשך היום כולו.  מחקר מצא שאנשים שאכלו 2 ביצים רזו ב 65% יותר מאנשים שאכלו בייגל בארוחת הבוקר.  נראה שאכילת חלבון ממלאה יותר כמו גם חשיבות אכילת ארוחת הבוקר עצמה.
עגבניות

עגבניה, בניגוד לירקות אחרות שלפעמים דורשים רטבים או מטבלים , היא בעלת טעם עשיר  ואפשר לאכול אותה לבד.  כוס עגבניות מבושלות מכילה רק 43 קלוריות אבל יש להן טעם של מעדן.

 מבוסס על : http://shine.yahoo.com/healthy-living/5-foods-that-keep-you-thin-2507875.html
 
 

עקבו אחרי

טלפון:
054-5396067 או 077-5611372    
דוא"ל  
shlo425@012.net.il
כתובת  בני אפריים, צפון תל אביב
FacebookGoogle+Twitter