שולמית בכר - דיאטנית קלינית, ליווי להחלמה מבולימיה ואימון לחופש מאכילה רגשית - אודות
דיאטנית קלינית.
אימון להחלמה מבולימיה, ולחופש מאכילה רגשית


צלצלי עכשיו
לקביעת פגישת ייעוץ ובדיקת מצבך התזונתי
 054-539-6067
אודות          
 
שמי שולמית ובהכשרתי אני דיאטנית קלינית, מנחת קבוצות ומורה לחינוך גופני.
 
מגיל צעיר מאד התעניינתי בנושאים של בריאות, כושר ותזונה.  בילדותי הייתי פעילה בתחומי ספורט שונים כמו התעמלות קרקע ומכשירים, כדורסל, כדורגל והייתי אלופת תל אביב בהדיפת כדור ברזל.

אהבה זו הפכה למקצוע כאשר בגיל שמונה עשרה התחלתי את לימודי החינוך הגופני והספורט במכון וינגייט וב1986 הייתי בין מסיימי המחזור הראשון שקיבל תואר ראשון בחינוך גופני ( B. Ed -בתחום ההוראה).  בצבא שירתי כמד"סית ורכזת הפעילות הגופנית של הפנימיה הצבאית בבה"ד 20.  מייד בסיום השירות נסעתי לחו"ל ולאחר תקופה ארוכה של מסע עולמי מיבשת ליבשת חזרתי לאקדמיה.  

נרשמתי ללימודי מדעי התזונה והמזון (NFS).  במהלך לימודיי עבדתי בהתנדבות במרכז הרפואי במנהטן (New York University Medical Center) במחלקת התזונה, ובמקביל עבדתי באירגונים שלא למטרות רווח הפועלים בקהילה עם אנשים עם הפרעות אכילה, בעיקר עם בולימיה ואכילת יתר.
 
בשנת 2000 סיימתי את לימודי התזונה ב HUNTER COLLEGE  בניו יורק בהצטיינות, ועשיתי התמחות בת שנה במסגרות שונות, תחילה בקהילה ולאחר מכן בבית חולים.  בסיום ההתמחות עברתי בהצלחה את מבחני אגודת הדיאטנים האמריקאית (ADA) וקיבלתי תואר של דיאטנית קלינית מוסמכת (RD).

בישראל עברתי את מבחן ההכרה במעמד כדיאטנית של משרד הבריאות.  ביולי 2005 הפכתי למנחת קבוצות מוסמכת בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב.
 
החל מ 2005 אני עובדת כדיאטנית עצמאית. 
 
החזון שלי הוא לעזור לאנשים שרוצים לעשות שינוי באורח החיים שלהם ולהראות להם שהשינוי הוא אפשרי, קל ומהנה.  אני כאן ללמד ולתמוך באנשים שבוחרים אורח חיים בריא שמבוסס על תזונה בריאה, פעילות גופנית והתמודדות יעילה עם אתגרי החיים כדי שאלה יהוו בסיס לחיים טובים, מלאים, ומאושרים.
במסגרת עבודתי אני נותנת שירותי יעוץ והדרכה במסגרות שונות לאנשים פרטיים ואירגונים.  לאור ההיסטוריה האישית שלי והנסיון בעבודה חשוב לי מאד ללמד, להדריך, ללוות, ולתמוך בכל אחד ואחת שמרגישים צורך ועזרה בתחום.  באמצעות הכלים שרכשתי בלימודים, ובהתמחות עום השנים בעבודה עם מטופלים רבים, אני משמשת אמצעי לאנשים אחרים לעשות סדר בהרגלי האכילה שלהם, ובהתנהלות שלהם בנושא התזונה והפעילות הגופנית ולגלות את הכוחות והיכולות האמיתיים שחבויים בתוכם וטרם באו לידי ביטוי.
   
הסמכה:
2001   דיאטנית קלינית מוסמכת (RD USA )
 
2002   תעודת הכרה ממשרד הבריאות בישראל
 
 
השכלה:
2004-2005   אוניברסיטת תל אביב - ביה"ס לעבודה סוציאלית
                      קורס הכשרת דיאטניות להנחיית קבוצות 
 
 1994-2000     Hunter College, New York, NY
                  B.Sc. – Nutrition and Food Science                        
סיום בהצטיינות יתירה:  - Graduated Cum Laude  
                       Received the Outstanding Achievement in  
                     Urban Public Health's Food and Science Program
 
 1986– 1982         המכללה לחינוך גופני ע"ש זינמן במכון וינגייט
                                     חינוך גופני – עתודאית.
 
   
     
 
 
נעים להכיר